Prowadzenie bloga, to bardzo popularne, a niekiedy intratne zajęcie. Jeśli jednak dopiero zaczynasz prowadzić bloga, może być z kilku powodów frustrujące. Mały ruch, niewielu obserwujących i komentujących, niewielka możliwość zaprezentowania się w sieci, zero reklamy. Najpoważniejszym zaś problemem, z którym styka się początkujący bloger jest ten, jakiego właściwie bloga prowadzić lub czy prowadzony przeze mnie blog ma odpowiednią tematykę.

Najlepszą radą na tego rodzaju problemy jest ta, by zastanowić się, czy faktycznie interesuje ciebie tematyka twojego bloga. Czy sam byś go czytał. Czy znasz się na tym, o czym piszesz. Czy cieszy cię pisanie na blogu, masz do tego zapał i jesteś gotów pisać regularnie. Jeśli tak – prowadzisz bloga o właściwej tematyce. Teraz musisz tylko znaleźć ludzi podobnych sobie i zaprezentować im swoje posty. Skoro tobie się podobają i są dla ciebie wiarygodne, to prawdopodobnie im także przypadną do gustu. Jeśli jednak piszesz co popadnie, na temat, którego nie zgłębiłeś i zgłębić nie należy, o czymś o czym masz zaledwie szczątkową wiedzę, prawdopodobnie nie odniesiesz sukcesu, bo trudno będzie ci znaleźć osoby jednocześnie zainteresowane tematem i będące laikami w opisywanej materii.

A przede wszystkim – nie wciskaj ludziom kitu na siłę. Jeśli chcesz coś sprzedać, napisz o tym tak, jak nikt wcześniej nie pisał. Pamiętaj, że bloga nie będą czytać tylko twoi znajomi, a zatem twoja opinia na początku nie będzie się dla nich liczyć. Musisz wyrobić sobie markę osoby, znającej się na rzeczy, poprzez rzetelność, dopiero wtedy następne twoje posty będą odbierane jako zdanie sprawdzone. Jeśli chcesz być opiniotwórczym blogerem lub blogerką, musisz się przyłożyć i dać z siebie wszystko. Zdobycie zaufania czytelników najlepiej osiągnąć poprzez prawdomówność i ciężką pracę nad blogiem, a nie przez usilne nakłanianie do czegoś, czego nikt nie chce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here